W trzecią niedzielę Adwentu - niedzielę Gaudette, czyli radości - podczas Sumy, o godzinie 12:00, nastąpiło uroczyste wprowadzenie relikwii świętego Jana Pawła II do naszej Parafii. Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz, który skierował Słowo Boże do zebranych.

W uroczystości uczetniczyli Rycerze Zakonu Jana Pawła II wraz ze swoim Generałem Krzysztofem Wąsowskim.

Wydarzenie uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych z Burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim i Starostą Markiem Wieżbickim.

Ksiądz Kanonik Janusz Starosta, Dziekan Dekanatu Grodziskiego, i Ksiądz Piotr Ambroziak, Kapelan Chorągwi Rycerzy Jana Pawla II w Grodzisku Mazowieckim, zostali uhonorowani piękną laudacją i ryngrafami przez Generała Rycerstwa Jana Pawła II, dra Krzysztofa Wąsowskiego.

fot. Marcin Gruszka