17 lipca 1981 - Z inicjatywy proboszcza parafii Św. Anny w Grodzisku Maz. ks. Lucjana Rutkowskiego popartej zaangażowaniem mieszkańców dzielnicy Łąki powstał komitet budowy kościoła w dzielnicy Łąki. Ze względu na niemożność uzyskania zezwolenia na budowę kościoła postanowiono budować ośrodek katechetyczny.

5 października 1982 - uzyskano zezwolenie na budowę ośrodka.

Styczeń 1983 - do budowy tegoż ośrodka skierowany został ks. Julian Olejarz dotychczasowy wikariusz parafii św. Andrzeja w Warszawie.

5 kwietnia 1983 – rozpoczęto prace budowlane.

13 czerwca 1983 - ks. biskup Władysław Miziołek poświęcił kamień węgielny pod budowę kaplicy.

13 listopada 1983 - ks. biskup Jerzy Modzelewski poświęcił kaplicę (obecnie nawę boczną kościoła). Powstał rektorat pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w dzielnicy Łąki. Rektorem został mianowany ks. Julian Olejarz.

1 lutego 1985 - Jego Eminencja Józef Kardynał Glemp Prymas Polski Arcybiskup Warszawski erygował Parafię Przemienienia Pańskiego w Grodzisku Maz. zlokalizowaną przy ul. Łącznej nr 1. Proboszczem został mianowany ks. Rektor Julian Olejarz.

Budowę świątyni prowadzono metodą gospodarczą. W budowie wykazali wielkie zainteresowanie parafianie nie szczędząc swojej pracy, ofiar i modlitwy.

31 maja 2003 - Arcybiskup Warszawski Józef Kardynał Glemp Prymas Polski dokonał konsekracji świątyni.

Parafia liczy około 4300 wiernych.

21 czerwca 2010 - Ksiądz Proboszcz Julian Olejarz przechodzi na emeryturę. Nowym Proboszczem zostaje ks. kanonik Zenon Piskorski

1 lipca 2011 - Ksiądz Proboszcz Zenon Piskorski zostaje skierowany na urlop zdrowotny. Nowym Proboszczem zostaje ks. Janusz Starosta.

21 sierpnia 2011 - Uroczyste pożegnanie Księdza Pawła Olejarza, który przez 6 lat był wikariuszem w naszej parafii.

28 sierpnia 2011 - Nowym wikariuszem zostaje Ksiądz Andrzej Szymański.

7 października 2012 - Ksiądz Wacław Osiński rozpoczyna pracę w naszej parafii.

20 sierpnia 2017 - Uroczyste pożegnanie Księdza Andrzeja Szymańskiego

27 sierpnia 2017 - Nowym wikariuszem zotaje Ksiądz Piotr Ambroziak