1. Rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe i zapraszamy codziennie na godzinę 17.30 – uczestnicząc w różańcu odmawianym wspólnotowo można uzyskać odpust.
  2. Comiesięczne odwiedziny chorych w domach w tym tygodniu w piątek i sobotę przed południem. 
  3. W pierwszy piątek miesiąca o godzinie 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź, zachęcamy też do spowiedzi codziennie przed Mszą Św. i przypominamy o komunii pierwszopiątkowej.
  4. Kalendarz z intencjami na rok 2019 będzie dostępny od poniedziałku 1 października.
  5. Obowiązkowa zbiórka dla ministrantów i kandydatów w sobotę 6 pażdziernika o 9.00. Prosimy, aby rodzice przypominali swoim dzieciom o dyżurach na Mszach św. w tygodniu.
  6. Spotkanie kół różańcowych odbędzie się w sobotę 6 października o godzinie 17.15.
  7. Przyjmujemy na tegoroczne wypominki (kartki na których wpisujemy zmarłych leżą w kruchcie przy wyjściu z kościoła, prosimy o wyraźne pisanie). Wypominki roczne są czytane w całości na Mszy Św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach w każdy drugi piątek miesiąca, oraz fragmentami w modlitwie powszechnej na Mszy Św. o godz. 12.00 w niedzielę. Wypominki jednorazowe będą czytane w „Dzień Zaduszny” – w piątek 2 listopada na nabożeństwie za zmarłych o godz. 17.30 i o godz. 18.00 Msza Św. za tych zmarłych. Podobnie jak w ubiegłych latach od 3 listopada do 2 grudnia będzie odprawionych 30 Mszy Św. Gregoriańskich za zmarłych. Zachęcamy do udziału, modlitwy i przyjmowania komunii za naszych bliskich zmarłych. Intencje na zbiorową gregoriankę za zmarłych przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
  8. Ogłoszenie p. burmistrza:
  9. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Biblijną Akademię najmłodszych. Po Mszy Św. zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej po pytania do Ewangelii. Zwyczajem lat ubiegłych podpisane imieniem i nazwiskiem kartki oddajemy na najbliższej katechezie do katechety.
  10. Dziękujemy za ofiary złożone na modernizacje kościoła.
  11. W tym tygodniu odbędzie się wizytacja kanoniczna naszej parafii, którą przeprowadzi ks. kardynał Kazimierz Nycz. W piątek odwiedzi szkołę, spotka się z klubem seniora na świetlicy około 11.00. Następnie odwiedzi strażaków, a o 14 spotka sie z radą parafialną i sołtysami. Drugi etap wizytacji odbędzie się w Niedzielę 7 pażdziernika. Przywitamy ks. kardynała kilka minut przed rozpoczęciem Mszy św. o 10.00. Ks. kardynał odprawi Msze św. o 12.00. Pragnieniem ks. kardynała jest spotkanie ze wszystkimi grupami parafialnymi i ich członkami o godzinie. 16.00.